آخرین مطالب
معبد “دالادا ماگی گاوا”
Temple of the Tooth

معبد “دالادا ماگی گاوا”

از جازبه های معروف این شهر معبدیست به نام معبد “دالادا ماگی گاوا” که در مجموعه کاخ دربار واقع شده و در آن دندان مفدس بودا نگهداری میشود. این معبد در فهرست سازمان یونیسکو قرار گرفته و سالانه گردشگران زیادی از این معبد و این شهر دیدن میکنند.

راهبان از دو منطقه برای پرستش به قسمت داخلی این معبد می آیند و این تشریفات سه بار در روز انجام میشود. روزهای چهارشنبه به صورت نمادین آثار مقدس این معبد را با آبهای معطر که گمان میرود شفا دهنده باشند و گلهای خوشبو شستشو داده میشوند.

این معبد در سال ۱۵۹۳‬میلادی توسط یکی از پادشاهان سریلانکا ساخته شده و طی سال‌ های بعد نیز بناهای دیگری نیز به آن اضافه شده است. در نزدیکی این معبد موزه‌ای وجود دارد که پیکر مومیایی شده فیلی عظیم الجثه در آن نگهداری می‌شود. این موزه و نیز هزینه مومیایی کردن این فیل توسط یک فرد ثروتمند ۵۵‬سال پیش صورت گرفته است. در این موزه تصاویری از مراحل مومیایی کردن این فیل برای مشاهده مراجعه کنندگان نصب گردیده است. از کندی به عنوان شهر جشنواره‌ های باشکوه نیز نام برده می ‌شود. در این شهر سالانه چهار جشنواره برگزار می‌شود که جالب ترین آن ها “اسالا” نام دارد.

معبد در دوره های مختلف خسارات زیادی از قبیل عملیات خرابکارانه و انفجار بمب دیده است که هر بار تعمیر شده است.

نام دیگر این معبد معبد دندان است.