آخرین مطالب
مذهب در کلمبو

مذهب در کلمبو

سریلانکا کشوری با بیش از دو هزار سال سابقه تاریخی است. محبوب ترین شهر این کشور از نظر گردشگران کلمبوست. کلمبو گرچه به مدت 29 سال درگیر جنگ داخلی بود اما در حال حاضر صلح بر منطقه پابرجاست و همین، گردشگران عاشق تاریخ و طبیعت را به این شهر می کشاند. این شهر منحصر به یک قوم و مذهب نیست و شما می توانید زندگی دوستانه مردمی با مذاهب گوناگون را در کنار یکدیگر از نزدیک ببینید.

کلمبو ترکیبی از اجتماعات کوچکی از تبار چینی ها، پرتغالی ها، هلندی ها، مالایی ها و هندی هاست که البته مهاجران اروپایی هم در این شهر کم نیستند. تنها سواحل حیرت انگیز کلمبو نیست که این شهر را مشهور کرده بلکه این فرهنگ غنی شهر است که هر توریستی را به خود جذب می کند.

از سوی دیگر، کلمبو یک مقصد ارزان به شمار می رود. شما می توانید با پولی نصف آن چیزی که در شهرهای ساحلی دیگر دنیا می پردازید، در کنار ساحل یک هتل عالی اجاره کنید.

اگر به کلمبو رفتید حتما سری به خیابان «گله» بزنید. به قول مردم این شهر کلمبو از گله آغاز می شود و در گله پایان می یابد! در این منطقه می توانید مدارس و مراکز تجاری را ببینید و مردمی را که برای تبدیل شهرشان به یک شهر مدرن تلاش می کنند.

حیات وحش کلمبو و طبیعت بی نظیر آن بسیار دیدنی است. به خصوص از تماشای فیل های این شهر نباید غافل شوید.

مرکز نگهداری پیناوالا یک ساعت با شهر کلمبو فاصله دارد و مناظر سرسبز آن باعث می شود احساس کنید که در وسط جنگل هستید. در این محدوده فیل های غول پیکری را خواهید دید که آزادانه در طبیعت زندگی می کنند.

در کلمبو هیچ وقت گرسنه نخواهید ماند؛ انواع غذاها و رستوران ها در این شهر وجود دارد. همچنین دکه های خیابانی با مواد غذایی سرخ کردنی دل هر عابری را می ربایند. صنایع دستی و آثار هنری در مراکز خرید کلمبو به نسبت شهرهای آسیایی بسیار ارزان هستند پس تا می توانید خرید کنید.