آخرین مطالب
غذاهای متفاوت در کلمبو
food in colombo city

غذاهای متفاوت در کلمبو

آشپزی همیشه یکی از دلخوشی های مردم کلمبو بوده است؛ به همین دلیل تا دل تان بخواهد در این شهر رستوران های خوب و ارزان پیدا خواهید کرد. فرهنگ غذایی مردم این شهر در دوران استعماری دستخوش تغییرات مهمی شد. شما می توانید رد پای آشپزی مردم هلند، بریتانیا و اعراب را در غذاهای این سرزمین به راحتی بیابید.

غذاهای دریایی در کلمبو هم محبوبیت خاصی دارند و می توانید با هنر آشپزی مردم سریلانکا طعم های مختلفی از غذاهای دریایی را امتحان کنید. مردم کلمبو در خوردن شیرینی ها به شکل افراطی عمل می کنند؛ خرما، شیره قند، شیره نارگیل و دارچین در غذاهای مردم این سرزمین به وفور یافت می شود. ادویه رایج در این شهر کاری و دارچین است.

در منطقه گاله فیس می توانید غذاهای لذیذ سنتی را در کنار منظره زیبای دریا میل کنید. فروش مواد غذایی در خیابان ها هم بسیار رایج است. اگر کمی دل و جرأت دارید می توانید یک ساندویچ هندی از ماشین قراضه ای که کنار پیاده رو پارک کرده خریداری کنید و طعم خوشمزه آن را برای همیشه به ذهن تان بسپارید. هنگامی که درجه حرارت هوا بالا می رود، بهترین کار خوردن یک بستنی یخی است.

در کلمبو شما می توانید بستنی های تازه ای از گاری های بستنی فروشی بخرید. طعم غذاهای کلمبو و سبک آشپزی آنها منحصر به فرد است. اگر به دنبال یک رستوران لوکس هستید باید سری به گالری کافه، نیهونباشی (Nihonbashi)، چتنیز (Chutneys) و کاری لیف (Cdurry Leaf) بزنید؛ در غیر این صورت غذاهای خیابانی انتخاب بسیار لذیذی خواهند بود.